"مهدی آرمان"

پیاده‌سازیِ 🧠 رویِ 💻 !

پشتِ‌سر گذاشتنِ ۱۲ سال ،‌ دیپلم!

1 دیدگاه

سلام!

من هم مثل تقریبا همه ی ما ، اولین روز مدرسه رو فراموش نمیکنم.اون موقع از مدرسه میترسیدم ،‌ اما کم کم طبیعتا عادت کردم بهش. از همون اوایل برام سوال بود همیشه که بعد از اینکه چهارم دبیرستان(اون زمان هنوز متوسطه اول و دوم نبود(نظام قدیم)) تموم بشه قراره چه چیزهایی یاد گرفته باشم؟!

۱۲ سال گذشته و من جواب تمام سوالات رو گرفتم ، بدون شک دوران مدرسه برای هر شخص یکی از خاطره سازترین دوران هستش. با وجود سیستم اشتباه آموزشی ، با وجود امکانات کم ،‌ اما باز هم دوستانی که آدم اونجا باهاشون آشنا میشم ، معلم هایی که هنوز دوست دارن دانش آموزان رو علاقه مند کنن به درس ،‌ و خیلی نقاط و نکات مثبت دیگه.

به هرحال ، با تمام سختی ها و راحتی ها ، با تمام استرس ها ، با تمام دوستی ها و خوش و بش ها و جروبحث کردن ها و درگیری ها ، این ۱۲ سال برای من هم به اتمام رسید. هرچند الآن در ابتدای یک داستان دیگه قرار میگیره هرکی که اینجاست ، اما با این حال ، دیگه مدرسه نیست.

روز اول ، سال اول!

هر سال توی چنین روزهایی ، درحال ساعت شماری برای رسیدن تابستون بودیم ، اما امسال برای من و کسایی که مثل من هستن ، نه دیگه مدرسه ای هست که بخوایم بخاطرش برای تابستون خوشحال باشیم ، نه دنیا در حالت عادی قرار داره و همه ما به نوعی درگیر هستیم. همه ما چندین ماهه که تو تابستونیم و مثل هرچیز دیگه ای برامون احتمالا تکراری شده و برامون ۱ تیر یا یکم هرماه دیگه ای تفاوتی نداره ، تا وقتی که وضعیتی که حاکمه ، بهبود پیدا کنه….

از من گذشت ،‌ اما امیدوارم نسل های بعدی ، از سیستم آموزشی بهتر و با امکانات بهتر و بیشتری بهره مند بشن ،‌ تا بتونیم جامعه آماری خیلی بهتری داشته باشیم. مدرسه همه چیز نیست ، اما تاثیر خیلی زیادی داره ، روی همه چیز! روی فرهنگ ، روی طرزفکر و خیلی چیزهای حیاتی دیگه.

امیدوارم روزی رو همه ما ببینیم که دیگه مدرسه ، نفرت انگیز نیست و هرکس بجای خوشحالی از تعطیلیش ، ناراحت میشه و روزشماری میکنه برای دوباره امتحان کردنش.

امیدوارم شاهد روزی باشیم که مباحث مفید و کاربردی در مدارس آموزش داده میشه تا هم برای دانش آموزان مفید باشه و هم مدرسه کار و رسالت اصلی خودش رو انجام داده باشه!

امیدوارم همه ما ببینیم روزی رو که مدرسه ، مکانی برای بی توجهی به علاقیات نباشه و اتفاقا باعث بشه هرکس علاقیات خودش رو پیدا کنه و در راستای اون تلاش کنه و مدرسه از یک کارخانه ی قالب سازی از دانش آموزان ، تبدیل بشه به مکانی که هرکس شکل مخصوص به خودش رو داره و هرکس سرجای خودش هست.

و امیدوارم نسل بعدی ،‌ نسلی نباشه که حسرت امکاناتی رو بخوره.

اون موقع هست که همه ما خوشحال تریم و حداقل این دلگرمی رو داریم که شاید مدرسه بتونه کمکی بکنه بهمون…

۱۲ سال گذشت و خیلی چیزها تغییر کرده ، دوستان زیادی عوض شدن برای من ، معلم های مختلف و دروس متفاوت. به من خوش گذشت ، اما چیزی که یاد گرفتم و به ما یاد دادن ، اون چیزی که باید ، نبوده و نیست.

امیدوارم نسل بعد ، بجای گلایه ، تعریفش رو بده…..

“مهدی آرمان”

01.04.1399برچسب‌ها:

  1. مهزیار گفت:

    دلم برای اون دوران خیلی تنگ شده.
    سال آخر هی به خودم میگفتم کی تموم میشه؟ اما الان به خودم میگم ای کاش بیشتر از این طول میکشید.
    مدرسه عالی بود عالی، با این که بیشترین آسیب ها رو از مدرسه دیدم و نفرت انگیز ترین آدم های زندگیم از مدرسم بودن اما واقعا دلم برای اون دوران تنگ شده….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *