"مهدی آرمان"

پیاده‌سازیِ 🧠 رویِ 💻 !

راحتی سَمّه!

2 دیدگاه‌ها

سلام!

به احتمال خیلی زیاد ، این داستان که آدم نباید توی راحتی باشه ، باید چالش پذیر باشه و… به گوشتون خورده. اما هیچوقت پرسیدید چرا؟!

توی این بلاگ قصد دارم درباره همین موضوع صحبت کنم.

نکته ای که وجود داره و کسی هم نمیتونه انکارش کنه اینه که همه ی ما انسان ها ، از راحتی بدمون نمیاد! یعنی هیچکس بدش نمیاد که توی راحتی باشه و همزمان بتونه به رویاها ، اهداف و خواسته هاشش هم برسه. اما خب در عین حال ، همه ما این رو هم میدونیم که چنین چیزی به معنای واقعی کلمه ،‌غیرممکن هستش.اصلا موفقیت و هدف و رویا ، با راحتی در تضاد هستن. اگر اون رو میخواید باید این رو بزارید کنار . اگر این رو میخواید باید بیخیال اون بشین! بالاخره هرچیزی هزینه های خودش رو داره و هیچ چیزی بدون تلاش و سختی بدست نمیاد. نمیتونید توی این رویا باشید که یکی از موفق ترین کارآفرین ها در حوزه x باشید یا مثلا رتبه x کنکور باشید اما در عین حال انتظار داشته باشید که یکجا بشینید و با نگاه کردن ، این چیزهایی که میخواین عملی بشن. هممون هم این رو موضوع رو میدونیم ، اما خب خیلی هامون انکارش میکنیم و خواسته یا ناخواسته میخوایم صرفا خودمون رو گول بزنیم و خودمون ،‌ سر خودمون شیره میمالونیم!

شخصا متاسفانه افرادی رو دیدم که درحالی که ۲۳ ساعت از ۲۴ رو در حال بی هدف زیر و رو کردن سوشال مدیا هستن ، میگن که : کار نیست ، سرنوشت فلان هستش ، و…. بیاین واقع بینانه فکر کنیم ، بیاین یک بار قضاوت کنیم ،‌ کسی که داره تلاش میکنه ،‌ کسی که داره از خوشی ها و تفریحاتش میزنه برای هدفش لایق هدفش هست یا اونی که یک جا نشسته و هیچ کاری نمیکنه و اتفاقا انتظار هم داره! قضاوتش با خودتون ، جالب نیست بخوام زیاد دربارش صحبت کنم…

اما برگردم روی بحث اصلی خودمون; راحتی!

ببینید هرچیزی که شما توی زندگی میخواین ، هر هدف و رویایی دارین ، هر تصور و تجسمی که برای خودتون ساختید رو توی واقعیت نمیتونید ببینید مگر اینکه دست از راحتی بکشید و به خودتون فشار بیارید و تلاش کنید براش. بحث ، بحث شانس و چنین چیزهایی هم نیست ، بحث تلاش هست ، بحث سختی هستش و دست کشیدن از خوشی های کوتاه مدت ،‌برای رسیدن به چیزی که مد نظرمون هستش.

Comfort Zone

اما شاید این سوال پیش بیاد که چرا اصلا اینطوره و چنین چیزی هست.چرا نمیتونیم بدون راحتی به چیزی که میخوایم دست پیدا کنیم. پاسخش خیلی سادس ، نیاز به یکم منطق بینی داره ، قانونی وجود داره که میگه خواستن رنج است! و فکر میکنم این قانون میتونه کل این بلاگ رو ادا کنه.

اما منظور و هدف این قانون چی هستش؟! این قانون همونطور که احتمالا از ظاهرش مشخصه ، میگه که هرچیزی توی زندگی بیشتر از چیزی که الآن هست(وضعیت موجود)‌ ،‌ باید براش تلاش کنی و سختی بکشی. مثال هاش هم که فراوونه.از پاشدن برای خوردن یک لیوان آب گرفته ، تا ارتقای شغلی و…

من شخصا با این قانون به طور کامل موافق هستم و بنظرم دربارش چند دقیقه فکر کنید ، میبینید که واقعا هرچیز بیشتری که توی زندگی خواستید ، براش زحمتی کشیدید و تلاش کردید و از اون وضعیت فعلیتون فراتر رفتید…

خب ، ازاونجایی که علاقه ای به طولانی شدن بلاگ ها ندارم ، این مبحث رو همینجا و با یک نتیجه گیری کلی به اتمام میرسونم.یک مبحثی هم هست به نام “منظقه امن / Comfort Zone” که مشابه و در زمینه‌ی همین راحتی هست که دربارش صحبت کردیم که درباره اون هم یک بلاگ بصورت کامل مینویسم و منتشرش میکنم.

و اما در نتیجه ی این بحث ، یادمون نره که مزه زندگی به سختی ها و چالش ها هستش. راحتی صرفا یک تله ، یک سراب و یک توهم هستش که ما رو به هیچ چیزی نمیرسونه. البته امیدوارم اشتباه برداشت نشه ، منظور من از تمامی این نوشته ها ، این نیست که نباید استراحت داشت و… بلکه برایند صحبت من این هستش که هر خواسته ای زحمت و تلاشی میخواد و نیاز داره که از راحتی دست بکشید…..برچسب‌ها:

 1. Erfan گفت:

  به به
  خیلی مفید بود
  حال کردیم
  دمت گرم👌🏼🤍🔥

  1. Mehdi Arman گفت:

   مخلص!🌹🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *