"مهدی آرمان"

پیاده‌سازیِ 🧠 رویِ 💻 !

نامحدودترین، ‌‌‌‌‌‌‌‌ذهن

2 دیدگاه‌ها

سلام!

یکی از چیزهایی که احتمالا همه ما دربارش شنیدیم اما شاید خیلی کم و شاید هم هیچوقت دربارش فکر نکردیم ، ذهنمون هست ; ذهن انسان.

ذهن ، یکی از نامحدودترین چیزهایی هست که وجود داره.البته بهتر بگم ،‌ چیزی هست که کمترین محدودیت رو نسبت به باقی چیزها داره. ذهن هر انسان ، یک منبع قدرتمند هستش که توانایی انجام کارهای باورنکردنی رو داره.

حالا کاری که خیلی از ما باهاش میکنیم چیه؟ ما اون رو محدود میکنیم و در واقع ،‌خودمون رو محدود میکنیم. ظرفیت ذهن غیرقابل باور هست ، اما ما خودمون باید بیایم و تعیین کنیم چقدر ظرفیت میخوایم! چطور این کار(تعیین کردن) رو انجام میدیم؟ با طرزفکرمون ، با نوع نگاهمون به دنیا ، با کارهایی که انجام میدیم و نمیدیم ، میایم و ظرفیت ذهنمون رو تعیین میکنیم.اما این فقط ظاهر این داستان هست و واقعیت اینه که اکثر ما میایم و این ظرفیت رو ،‌ کمترین چیزی که میتونیم ، تعیین میکنیم. همونطور که گفتم ، با طرزتفکر منفی ، با نگاه منفی ، با تخریب خودمون ، و با هرچیزی که باعث کاهش این ظرفیت هست.

و این کار باعث این میشه که همه بزرگ فکر نکنن و اون زمان هست که میبینیم بجای اینکه شخصی به وسعت جهان نگاه قضیه کنه و روی مسائل واقعا بااهمیت وقت بزاره ، توی چیزهای کوچیک زندگی گیر میکنه و نمیتونه به سطح بعد بره!‌ و همه اینها ،‌ زنجیره وار ، باعث این میشن که تعداد خیلی کمی از انسان ها ، بتونن توی مسیر موفقیت حرکت کنن و یکی از بزرگترین دلایل این اتفاق ، بدون شک بزرگ فکر کردن هستش.

ذهن توانایی انجام هرکاری رو داره ،‌ هرکاری که خودمون نمیتونیم تصورش رو هم کنیم اما خب وقتی میایم و ذهنمون رو محدود میکنیم ،‌بدون شک اصلا نمیتونیم حتی باور کنیم که ما میتونیم هرکاری رو انجام بدیم!

البته این نکته رو هم باید گفت که فقط خودمون نیستیم که باعث محدود کردن ذهنمون میشیم ، بلکه یکسری عوامل بیرونی مثل خانواده ،‌جامعه ، دوستان و محیط هم روی این قضیه میتونن تاثیر قابل توجهی داشته باشن ، اما با تمام این تفاسیر ، این تبدیل به یک بهانه نمیتونه بشه و درهرصورت کسی که بیشترین تاثیر منفی رو داره ،‌خود ما هستیم(تقریبا مثل همیشه!).

من فکر میکنم اگر هرکسی میدونست ذهنش چه توانایی هایی داره ، دیگه هرگز اصلا چیزی به نام اثرمنفی و بهانه و ترس و… وجود نداشت! اما شاید این هم مثل خیلی چیزهای دیگه قانون بازی هست تا این بازی رو جذاب تر کنه…

برای ذهنمون ، حد و مرز تعریف نکنیم. ذهن ، ناشناخته بوده ،‌هست و ناشناخته هم باقی میمونه . هرکس نهایتا میتونه به درصدی از پتانسیل ذهنی خودش پی ببره. خودمون رو باور داشته باشیم و مطمئن باشیم که ذهن ما ،‌ کمکمون میکنه تا انجامش بدیم ،‌ البته به شرطی که خودمون هم بخوایم!

باورش کنید تا متوجه اش بشید!برچسب‌ها:

  1. عالی بود، من به ساختار مغز و علوم شناختی علاقه‌مندم و خیلی وقتا کتابایی که می‌خرم تو این حوزه هستن
    و اکثرشون راجب چنین موضوعی صحبت می‌کنن، خیلی خوب این مسئله رو درک کردی و بهت تبریک می‌گم، برای موفقیت _ به هر معنایی _ دونستن این مسئله بشدت کمک کنندست. ذهن ما مثل خمیر انعطاف پذیره باید خوراکی‌ها و باور‌های خوبی بهش بدیم :))
    برای سالم نگه داشتن نیاز به یسری فیلترهای ذهنی داریم تا از عوامل تاثیرگذارش جلوگیری یا حداقل کنترل کنه، گونه‌های دیگه در آینده احتمالا می‌گن انسان‌هایی که تنها محدودیت‌شون ذهن‌شون بود :))

    1. Mehdi Arman گفت:

      کاملا موافقم با حرف هات و بنظرم دقیقا همینطور!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *